Monkey Sandwich

Wereldpremière 10 September 2010, KVS, Brussel (BE)

In ‘Monkey Sandwich’ krijgt film een centrale plek. Toch is het een Vandekeybus pur sang: de zo kenmerkende energie en beeldende kracht spatten van het witte doek. Het hele landschap danst.

Op scène staat de jonge performer Damien Chapelle. In een ingenieuze interactie met de film waart hij, slingerend tussen eenzaamheid en geluk, rond en creëert er zo zijn eigen universum. Soms manisch-euforisch, soms kwetsbaar, hulpeloos en zoekend, net als de geprojecteerde personages boven zijn hoofd waarmee hij vergeefs poogt contact te leggen.

De film werd geselecteerd voor de Mostra Internationale d'Arte Cinematografica de la Biennale di Venezia 2011 in de Orizzonti sectie.

Er bestaat ook een website van de film.

10 Sep 2010, Fri

KVSBOL
Brussel, Belgium

11 Sep 2010, Sat

KVSBOL
Brussel, Belgium

12 Sep 2010, Sun

KVSBOL
Brussel, Belgium

27 Sep 2010, Mon

Sofia Dance Week, Naroden Teatar 'Ivan Vazov'
Sofia, Bulgaria

28 Sep 2010, Tue

Sofia Dance Week, Naroden Teatar 'Ivan Vazov'
Sofia, Bulgaria

1 Oct 2010, Fri

eXplore dance festival
Bucharest, Romania

2 Oct 2010, Sat

eXplore dance festival
Bucharest, Romania

6 Oct 2010, Wed

Vooruit
Gent, Belgium

7 Oct 2010, Thu

Vooruit
Gent, Belgium

8 Oct 2010, Fri

Vooruit
Gent, Belgium

9 Oct 2010, Sat

Vooruit
Gent, Belgium

14 Oct 2010, Thu

Cultuurcentrum
Brugge, Belgium

26 Oct 2010, Tue

STUK, Shouwburg
Leuven, Belgium

27 Oct 2010, Wed

STUK, Shouwburg
Leuven, Belgium

28 Oct 2010, Thu

STUK, Shouwburg
Leuven, Belgium

29 Oct 2010, Fri

STUK, Shouwburg
Leuven, Belgium

2 Nov 2010, Tue

KVSBOL
Brussel, Belgium

3 Nov 2010, Wed

KVSBOL
Brussel, Belgium

5 Nov 2010, Fri

KVSBOL
Brussel, Belgium

6 Nov 2010, Sat

KVSBOL
Brussel, Belgium

9 Nov 2010, Tue

KVSBOL
Brussel, Belgium

10 Nov 2010, Wed

KVSBOL
Brussel, Belgium

18 Nov 2010, Thu

Schauspielhaus Köln
Germany

19 Nov 2010, Fri

Schauspielhaus Köln
Germany

20 Nov 2010, Sat

Schauspielhaus Köln
Germany

21 Nov 2010, Sun

Schauspielhaus Köln
Germany

30 Nov 2010, Tue

Cultuurcentrum Hasselt
Belgium

3 Dec 2010, Fri

Archa Theatre
Praha, Czech Republic

4 Dec 2010, Sat

Archa Theatre
Praha, Czech Republic

5 Dec 2010, Sun

Archa Theatre
Praha, Czech Republic

11 Dec 2010, Sat

Schauspielhaus
Köln, Germany

12 Dec 2010, Sun

Schauspielhaus
Köln, Germany

14 Dec 2010, Tue

Schauspielhaus
Köln, Germany

15 Dec 2010, Wed

Schauspielhaus
Köln, Germany

17 Dec 2010, Fri

Théâtre Le Manège
Mons, Belgium

18 Dec 2010, Sat

Théâtre Le Manège
Mons, Belgium

7 Jan 2011, Fri

Stadssouwburg Amsterdam
Netherlands

8 Jan 2011, Sat

Stadssouwburg Amsterdam
Netherlands

11 Jan 2011, Tue

Rotterdamse Schouwburg
Netherlands

21 Jan 2011, Fri

Maison de la Culture d'Amiens
France

28 Jan 2011, Fri

Toneelschuur
Haarlem, Netherlands
Toneelschuur
Haarlem, Netherlands

29 Jan 2011, Sat

Toneelschuur
Haarlem, Netherlands
Toneelschuur
Haarlem, Netherlands

22 Mar 2011, Tue

Stadsschouwburg Groningen
Netherlands

12 May 2011, Thu

Cultuurcentrum
Kortrijk, Belgium

18 May 2011, Wed

deSingel
Antwerpen, Belgium

19 May 2011, Thu

deSingel
Antwerpen, Belgium

20 May 2011, Fri

deSingel
Antwerpen, Belgium

21 May 2011, Sat

deSingel
Antwerpen, Belgium

27 May 2011, Fri

Mousonturm
Frankfurt, Germany

28 May 2011, Sat

Mousonturm
Frankfurt, Germany

28 Jul 2011, Thu

Festival ImPulsTanz
Vienna, Austria

31 Jul 2011, Sun

Festival ImPulsTanz
Vienna, Austria

27 Aug 2011, Sat

Festival Cultura Nova
Heerlen, Netherlands

26 Sep 2011, Mon

Chassé Theater
Breda, Netherlands

29 Oct 2012, Mon

30 Oct 2012, Tue

25 Jan 2013, Fri

VOOR LUKA

 

REGIE & SCRIPT
Wim Vandekeybus

DIRECTOR OF PHOTOGRAPHY
Patrick Otten, Kassim Ahmed

EDITING
Dieter Diependaele, Octavio Iturbe

RE-EDITING FILMVERSIE
Greet Van Poeck, Benjamin Dandoy, Dieter Diependaele

CAST
Jerry Killick, Carly Wijs, Davis Freeman, Guy Dermul, Mauro Pawlowski, Bruce Geduldig, Wim Vandekeybus, Janie Gibson, Judith Williquet, Melkorka Sigridur Magnusdottir, Gina Mercelis
Ilknur Bahadir, Simon Eckert, Andreas Grötzinger, Ralf Harster, Anja Herden, Sebastian Kreyer, Anja Laïs, Torsten Peter Schnick, Maik Solbach, Laura Sundermann, Birgit Walter
Niklas Ek

CREATIVE SUPERVISOR
Greet Van Poeck

MUZIEK
Elko Blijweert

SOUND DESIGN
Charo Calvo

ART DIRECTOR
Yves Verstraete

STYLISME
Isabelle Lhoas ASSISTED BY Frédérick Denis

FIRST ASSISTANT DIRECTORS
Johan Seeuws, Soraya Verbeke

EXECUTIVE PRODUCERS
Tatiana Pierre, Maarten Le Roy

ASSOCIATE PRODUCER
Bart Van Langendonck

IN SAMENWERKING MET
Emilie Blézat

PRODUCTIE MANAGER
Katia Renson

GELUID
Thomas Verbruggen, Paul Maernoudt, Blaise Jadoul, Antoine Vandendriessche

EXTRA CAMERA
Jan Dellaert

ASSISTENT CAMERA
Hans Sonneveld, Francis Schrauwen, Fabien Ruyssen, Jan Dellaert

STEADYCAM
Manu Alberts

GAFFER
Wim Temmerman, Toon Soetewey

ELECTRO
Christophe Vanhoutte, Toon Soetewey, Gideon Van Essen, Jitske Vandenbussche, Florent Bagard

SET DRESSER
David Huys, Peter Schollaert, Niek Delcourt

MAKE-UP
Evie Hamels, Barbara Bijelic, An Wastyn

SFX
Peter Soete ASSISTED BY Eric De Wulf, Koen Luypaert, Greg Peeters

MUZIEK REGELING & CO-COMPOSITIE
Joris Caluwaerts

MUZIKANTEN
Elko Blijweert, Joris Caluwaerts, Simon Lenski, Frans van Isacker, Jeroen Stevens

TWEEDE ASSISTENT STYLISME
Marjolein Bultynck

TWEEDE ASSISTENT
Caroline de Maeyer

SET FOTOGRAAF
Pieter-Jan De Pue

MAKING OF FILM
Lut Vandekeybus

LOCATIE MANAGER
Clay Vervaene, Soraya Verbeke BIJGESTAAN DOOR Dimitri De Wolf, Toon Vandenbranden, Jeffrey Thijs

CATERING BELGIË
Eva Maes

FIGURANTEN BELGIË
Charlie Mercelis, Peter Kern, Tricky Clauwaert, Seppe Baeyens, Thomas Steyaert, Kevin Trappeniers, Kim Ceysens, Maxime Feyers, Jeroen Goffings, Isabelle De Cannière, Milan Herich, Karolien Polenus, Annastasia Tchernokondratenko, Maryam Kamal Hedayat, Remi Mercelis, Dirk Hendrikx, Robert M Hayden, Goran Petrovic, Peter De Vuyst, Alexander Vantournhout, Laurens Mariën, Robert Grovogui, Isis Guillaume, Epona Guillaume, Séléné Guillaume, Méroé Guillaume, Aliénor Guillaume, Eurydice Guillaume, Denis Guillaume, Valérie Colin, Lawrence Vandamme, Dylan Vandamme, Brandon Vandamme, Nigel Vandamme, Bryan Vandamme, Damon Vandamme, Anouchka De Caluwe, Edwin Vandamme, Mercedes Dassy, Bénédicte Mottart, Julia Gorosito, Nenad Milosevic, Istok Milosevic, Thi-Mai Nguyen, Iago Vandekeybus, Julia Ghysels, Adrien Le Quinquis, Ann Omloop, Lena Omloop, Georgina Teunissen, Denis Couzin, Tom Verstuyf, Ricardo Depine, Carolina Mantovano, Christophe Lagnaux, Ivo Lagnaux, Ana Iommi, Jade Vandenbussche, Berre Vandenbussche, Jorre Vandenbussche, Rune Vandenbussche, Maarten Vandenbussche, Esse Vanderbruggen, Inez Pessoa, Imran Meers, Niki Deschepper, Esra Vandenbussche, Rani Vermeulen, Nahuel Almada, Lander Duerinck, Jonas Duerinck, Maxim Daish-Belay, Fin Reynders, Vladimir Verbeeck, Christopher Herbert, Godfried Wijs, Véronique Huet, Luuk Tekooter, Lowie Kamil Huybrechts, Emiel Demuynck, Aiko Benaouisse, Geert Docx, Isabelle Lhoas

 

PRODUCTIE KÖLN

 

THEATER DIRECTEUR SCHAUSPIEL KÖLN
Karin Beier

DANS COÖRDINATIE SCHAUSPIEL KÖLN
Hanna Koller

DRAMATURGE SCHAUSPIEL KÖLN
Götz Leineweber

FINANCIËN
Dr. Ralf Hertling

ASSISTENT DIRECTEUR SCHAUSPIEL KÖLN
Sebastian Kreyer

ARTISTIEKE PLANNING & ADMINISTRATIE
Sabine Döring, Ulrike Köhler, Britta Marx

TECHNISCHE COÖRDINATIE
Joachim Idel, Martin Kammann

STAGE MANAGER
Siegfried Glania, Bernd Kierblewski, Daniel Kreutz

LICHT CHEF
Jürgen Kapitein

LICHT INGENIEUR
Ercan Karabulut

MACHINES
Edmund Weber

KOSTUUM SUPERVISOR
Manuela Martinez-Besse

KOSTUUMS ASSISTENTE
Sophie Mende

KEY COSTUMIER
Elke Mückter

KOSTUUM STANDBY
Mariann Basa, Miriam Peters

MAKE-UP SUPERVISOR
Fred Gross

MAKE-UP
André Beck, Anette Offner, Bettina Kohlhaas, Ulrike Kroll

PROPS SUPERVISOR
Horst Sülzen PROPS Marie Müller, Jörg Schneider, Tanja Watzlawczik

MET DANK AAN
de Opera of Cologne en de Rheinischen Rebellen

 

PRODUCTIE ZWEDEN

 

PRODUCTIE MANAGER
Madeleine von Sivers

FOCUS PULLER
Mattias Andersson

GAFFER
Dan Svan

GELUID
Bengt Säll

LOCATIE MANAGER
Christian Rudheim

DESIGN IJS
Kenneth Jansson

VEILIGHEID IJS
Mats Ljungberg

 

POSTPRODUCTIE FILM

 

LAB
Studio l’Equipe

IMAGE POSTPRODUCTION
Condor

POST PRODUCTIE PRODUCERS
Greet Van Thillo, Katrien Van den Brande

POSTPRODUCTIE MANAGER
Benjamin Dandoy

GRADING
Nicolas Billy

ONLINE
Herman Germeijs, Enzo Piccinato

ASSISTENT SOUNDDESIGN
Pieter Deweirdt

SOUNDSTUDIO
Alea Jacta, Sen Studio

PREMIX
Senjan Jansen

GELUIDSEDITING
David Vranken, Pieter Deweirdt

FINAL MIX & DOLBY MASTERING
Aline Gavroy

ONDERTITELS
The Subtitling Company

 

LEVERANCIERS FILM

 

VALSE BUIK
Rob’s Propshop

WAPENS
Wapenhandel Podevijn

JIB
TVH Rental

FILM VERZEKERING
BCOH

LICHT APPARATUUR
Lites

GRIP APPARATUUR
Ciné Qua Non

FILM STOCK
Kodak

PRODUCTIE
Monodot / Ultima Vez

CO-PRODUCTIE
KVS (Brussels, BE), Schauspiel Köln (Cologne, DE)

ASSOCIATE PRODUCER
Savage Film

IN SAMENWERKING MET
Sciapode

INTERNATIONALE VERKOOP
Celluloid Dreams

MET DANK AAN
Damien Chapelle, Thi-Mai NGuyen, Iñaki Azpillaga, Johan Van Looy, Taverne Kallebeek, Marc Lampo (Deme), Marc Steens (Dour Festival), Bob Vanwayenbergh, Walter Van Cleynenbreugel, Kathy Haemers, Jurgen Hermans, Jan & Magda Franken, Ilse Joos, Joëlle Dussennne (Commune de Viroinval - Service des Affaires du Bien-Etre & Secrétariat de l'administration), François Delacre (Chef de Cantonnement de Viroinval), Service de police et au Département Nature et Forêts de Viroinval, Patrick Clauwaert, the people from block 51, Halewijnlaan LO and petit Lou.

ULTIMA VEZ WORDT GESTEUND DOOR
de Vlaamse overheid en de Vlaamse Gemeenschapscommissie van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest (BE)

 

DE VERHALEN IN MONKEY SANDWICH ZIJN BROODJE AAP VERHALEN OF VERHALEN GEMAAKT MET OF DOOR DE ACTOREN.

DE FILM MAAKTE OORSPRONKELIJK DEEL UIT VAN EEN VOORSTELLING MET DEZELFDE NAAM.

MONKEY SANDWICH IS GEMAAKT MET RESPECT EN ZORG VOOR DE KINDEREN EN DIEREN.

 

 

De Standaard
Author
Sarah Vankersschaever
De Telegraaf
Author
Astrid Van Leeuwen