In Spite of Wishing and Wanting

Wereldpremière 12 Maart 1999, Teatro Communale di Ferrara, (I)

In 1999 slaat In Spite of Wishing and Wanting in als een bom. Wim Vandekeybus maakt voor het eerst een voorstelling die niet gaat over de chemie tussen mannen en vrouwen, maar over een oerverlangen in een wereld met enkel mannen - woest, wild, naïef en speels. Bezwerende filmbeelden en danssequenties, ondersteund door de sensuele soundtrack van David Byrne, vloeien over in monologen over angst, verlangen naar geborgenheid en de magie van de slaap.  In 2016 zet een volledig nieuwe cast zijn tanden in deze wereldtopper. 

 

---

 

De titel van zijn creatie "In Spite of Wishing and Wanting" (letterlijk vertaald als: "Ondanks willen en verlangen") brengt ons opnieuw in een wereld die door conflicten wordt bepaald: het verlangen en zijn onmogelijkheid. In zijn eerste voorstellingen confronteerde Vandekeybus het lichaam van de danser met onmiddellijk fysiek gevaar.

De angst om het bezit te worden van iets of iemand anders heeft ook een andere zijde: het verlangen in iets of iemand anders te veranderen. Angst en verlangen cirkelen rond dezelfde kern. Dit verlangen om te transformeren is het centrale thema van "In Spite of Wishing and Wanting".

Twee kortverhalen, een van Julio Cortazar en een van Paul Bowles, spoken Wim Vandekeybus al een tijdje door het hoofd. In beide kortverhalen staat de beweging tussen het eigene en het vreemde centraal, een beweging die niet tot rust gebracht kan worden. Wim Vandekeybus heeft opnieuw een kortfilm gemaakt voor deze voorstelling waarbij hij zich laat inspireren door beide kortverhalen.

Voor de muziek is een beroep gedaan op David Byrne: nieuwe composities om op een directe manier de confrontatie met de beweging aan te gaan.

 

26 Jan 2016, Tue

27 Jan 2016, Wed

29 Jan 2016, Fri

30 Jan 2016, Sat

2 Feb 2016, Tue

3 Feb 2016, Wed

4 Feb 2016, Thu

5 Feb 2016, Fri

9 Mar 2016, Wed

Granada
Spain

11 Mar 2016, Fri

12 Mar 2016, Sat

31 Mar 2016, Thu

16 Jul 2016, Sat

18 Jul 2016, Mon

27 Jul 2016, Wed

Munich
Germany

28 Jul 2016, Thu

Munich
Germany

9 Aug 2016, Tue

Lima
Peru

10 Aug 2016, Wed

Lima
Peru

16 Sep 2016, Fri

17 Sep 2016, Sat

18 Sep 2016, Sun

23 Sep 2016, Fri

29 Sep 2016, Thu

Villeneuve-d'Ascq
France

30 Sep 2016, Fri

Villeneuve-d'Ascq
France

7 Oct 2016, Fri

Thessaloniki
Greece

11 Oct 2016, Tue

Rome
Italy

12 Oct 2016, Wed

Rome
Italy

16 Nov 2016, Wed

Zwolle
The Netherlands

24 Nov 2016, Thu

Prague
Czech Republic

25 Nov 2016, Fri

Prague
Czech Republic

26 Nov 2016, Sat

Prague
Czech Republic

27 Nov 2016, Sun

Prague
Czech Republic

9 Dec 2016, Fri

10 Dec 2016, Sat

13 Dec 2016, Tue

Amiens
France

5 Feb 2017, Sun

16 Feb 2017, Thu

17 Feb 2017, Fri

26 Feb 2017, Sun

21 Mar 2017, Tue

22 Mar 2017, Wed

30 Mar 2017, Thu

10 May 2017, Wed

11 May 2017, Thu

28 Jun 2017, Wed

29 Jun 2017, Thu

30 Jun 2017, Fri

1 Jul 2017, Sat

2 Jul 2017, Sun

14 Jul 2017, Fri

19 Oct 2017, Thu

Cologne
Germany

20 Oct 2017, Fri

Cologne
Germany

24 Oct 2017, Tue

Diest
Belgium

27 Oct 2017, Fri

12 Nov 2017, Sun

Regensburg
Germany

14 Nov 2017, Tue

17 Nov 2017, Fri

23 Nov 2017, Thu

24 Nov 2017, Fri

28 Nov 2017, Tue

Martigues
France

30 Nov 2017, Thu

Pau
France

8 Dec 2017, Fri

Bornem
Belgium

12 Dec 2017, Tue

13 Dec 2017, Wed

14 Dec 2017, Thu

15 Dec 2017, Fri

21 Dec 2017, Thu

Zaventem
Belgium

CREDITS HERNEMING 2016

 

REGIE, CHOREOGRAFIE, SCENOGRAFIE
Wim Vandekeybus

ORIGINELE MUZIEK & SOUNDSCAPE
David Byrne

"FUZZY FREAKY" REMIX
DJ Food

UITGEVOERD DOOR
Rob Hayden, Eddie Oroyan, Yassin Mrabtifi, Guilhem Chatir, Grégoire Malandain, Luke Jessop, Luke Murphy, Flavio D'Andrea, Knut Vikström Precht, Cheng-An Wu, Baldo Ruiz, Wim Vandekeybus, Giovanni Scarcella

CHOREOGRAFISCH ASSISTENT
Iñaki Azpillaga, German Jauregui

ARTISTIEK ASSISTENTE
Greet Van Poeck

STYLISME
Isabelle Lhoas GEASSISTEERD DOOR Isabelle De Cannière

TECHNISCHE COORDINATIE
Davy Deschepper

LICHT
Francis Gahide, Davy Deschepper

GELUID
Bram Moriau

STAGE MANAGER
Tom de With

PRODUCTIE
Ultima Vez

COPRODUCTIE
KVS (Brussel, BE)

 

AANVULLENDE CREDITS ORIGINELE VOORSTELLING 1999

 

GECREËERD MET & UITGEVOERD DOOR
Nordine Benchorf, Saïd Gharbi, Benoît Gob, German Jauregui Allue, Juha-Pekka Marsalo, Igor Paszkiewicz, Ali Salmi, Giovanni Scarcella, Piotr Torzawa Giro, Gavin Webber, Wim Vandekeybus, Christophe Olry

OOK UITGEVOERD DOOR
Max Cuccaro, Jordi Galí Melendez

ASSISTENT WIM VANDEKEYBUS
Georg Weinand

BEWEGINGSASSISTENT
Iñaki Azpillaga

KOSTUUMS
Lies Van Assche & Isabelle Lhoas

ASSISTENTE KOSTUUMS
Els Mommaerts

LICHTONTWERP
Richard Joukovsky & Wim Vandekeybus

LICHT TECHNIEK
Francis Gahide

STAGE MANAGER
Christophe Olry

GELUID TECHNIEK
Benjamin Dandoy

COPRODUCTIE
Teatro Comunale di Ferrara, Festival d'estiú Barcelona Grec '99, Luzerntanz, KVS

 

FILM THE LAST WORDS

 

REGIE
Wim Vandekeybus

SCENARIO
Wim Vandekeybus & Jan De Coster

GEBASSEERD OP DE KORTVERHALEN VAN
Julio Cortázar 'Cuento sin Moraleja' & 'Acefalia'

DOP
Patrick Otten

MONTAGE
Rudi Maerten

GELUIDSONTWERP
Charo Calvo

MUZIEK CREDITS
David Byrne

CAST
John Campbell, Alessandra Fabbri, Max Cuccaro, Mary Herbert, Nordine Benchorf, Stefano Questorio, Ali Salmi, Benoît Gob, Igor Paszkiewiez, Germán Jauregui Allue, Juha-Pekka Marsalo, Saïd Gharbi, Giovanni Scarcella, Piotr Torzawa Giro, Gavin Webber, Charo Calvo, Angelo Dello Spedale, Toni d’Antonio, Lilia Vieira Nestre, Antonio Grossi, Max Pairon, Mathilde Pairon, Judith Vindevogel, Sandrine La Roche, François Brice, Frédéric Gibilaro, Nicola Schössler, Dominique Van Steerthegem, Carméla Locantore, Vincent Scarito, Jan De Coster, Christophe Orly, Lorenza Di Calogero, Ana Stegnar, Jean-Baptiste Lefebvre, Ezra Eeman, Ophelia Van Campenhout, Wim Vandekeybus

KOSTUUMS
Lies Van Assche

DÉCOR
Christophe Olry

PRODUCTIE MANAGER
Anja Daelemans

PRODUCENT
Eric Kint

PRODUCTIE
Itinera Films

COPRODUCTIE
Ultima Vez

MET DE STEUN VAN
Het Vlaams Audio-visueel Fonds

De Standaard 1999
Author
Eva Berghmans
Volkskrant 1999
Author
Annette Embrechts
De Morgen 2016
Author
Pieter 't Jonck