Tornar

Première 17 april 2015, BRONKS, Brussel (BE)

Sinds 2011 is danser en choreograaf Seppe Baeyens nauw verbonden met de kinder- en jongerenwerking van Ultima Vez. In zijn werk kiest hij er bewust voor om in dialoog te gaan met zowel kinderen, jongeren als volwassenen. Zijn eerste voorstellingen ‘Wij’, ‘Huis’ (Hartbeats) en ‘De (on)mogelijke vriendschap van Stef en Augustijn’ (Kopergietery) oogstten lof in binnen- en buitenland.

Onder de vleugels van Ultima Vez en Wim Vandekeybus creeërt Seppe Baeyens nu zijn eerste grootschalige dansvoorstelling. Tornar vertelt het verhaal van een groep achterblijvers die na de doortocht van een tornado opnieuw een gemeenschap tracht op te bouwen. De beweging van de verwoestende tornado is een metafoor voor de afbrokkelende solidariteit tussen de generaties.

In Tornar laat Seppe Baeyens een intergenerationele cast van niet-professionele en professionele dansers interageren. Hij selecteerde deze diverse groep tijdens een lang proces van workshops en ontmoetingen in de Ultima Vez studio in Sint-Jans-Molenbeek. Op scène staan vier kinderen, twee jongeren, drie dansers, een 91-jarige man en een muzikant.

17 Apr 2015, Fri

18 Apr 2015, Sat

23 Apr 2015, Thu

Enter Festival Antwerp
Belgium

28 May 2015, Thu

Campo Gent
Belgium

29 May 2015, Fri

Campo Gent
Belgium

12 Sep 2015, Sat

13 Sep 2015, Sun

10 Oct 2015, Sat

11 Oct 2015, Sun

20 Nov 2015, Fri

5 Dec 2015, Sat

14 Jan 2016, Thu

28 Jan 2016, Thu

3 Feb 2016, Wed

18 Feb 2016, Thu

Geel
Belgium

1 Apr 2016, Fri

23 Apr 2016, Sat

7 May 2016, Sat

8 May 2016, Sun

18 Dec 2016, Sun

REGIE & CHOREOGRAFIE
Seppe Baeyens

GECREËERD MET & UITGEVOERD DOOR
Oihana Azpillaga, Bassam Nakhel, Ruth Bruyneel, Mike van Alfen, Ischa Beernaert, Leon Gyselynck, Chisom Onyebueke Chinaedu, Leonie Van Begin, Emile Van Puymbroeck, Beniamin Boar

OOK GECREËERD MET
Manuel Ronda

ORIGINELE MUZIEK LIVE
Stef Heeren

SCENOGRAFIE
Ief Spincemaille

DRAMATURGIE
Inne Goris

LICHTONTWERP
Mark Van Denesse

KOSTUUMS
Lieve Meeussen

GELUIDSADVIES
Charo Calvo

BEWEGINGSASSISTENT
Iñaki Azpillaga

ARTISTIEK ADVIES
Wim Vandekeybus

TECHNISCHE COORDINATIE
Tom De With

PRODUCTIE
Seppe Baeyens / Ultima Vez

COPRODUCTIE
Bronks (BE), Life Long Burning (EU)

MET DE STEUN VAN
De Vlaamse Gemeenschap, EU Culture Programme

Standaard
Author
Charlotte De Somviele